دوره PMBOK

امروزه نزدیک به یک پنجم از تولید ناخالص داخلی (GDP) کشورهای جهان یعنی مبلغی نزدیک به ۱۲ هزار میلیارد دلار، در پروژه‌‏های مختلف صرف می‏‌شود. تنها همین نکته جایگاه و اهمیت مدیریت پروژه و لزوم آموزش و ارتقاء توان مدیران پروژه‏ را آشکار می‌نماید.کاهش هزینه‏‌های اجرای پروژه‏‌ها و مدیریت بهینه منابع با استفاده از دانش مدیریت پروژه سالانه، می‏‌تواند صرفه‏‌جویی قابل ملاحظه‏‌ای از جهت مالی و زمانی ایجاد نماید.

بر این اساس، مدیریت پروژه به معنی به کارگیری دانش، مهارت‏‌ها و تکنیک‏‌های لازم برای انجام کارا و اثربخش یک پروژه می‌باشد. داشتن این توانایی قطعاً برای هر سازمانی در بازار رقابتی امروز مزیتی انکارناپذیر خواهد بود. هدف از این دوره آموزشی، آشنایی شرکت‌کنندگان با ویرایش ششم استاندارد PMBOK در مدیریت پروژه و تسلط بر تکنیک‌های عملی مدیریت پروژه می‌باشد.

عبارت ( PMBOK ) مخفف Project Management Body Of Knowledge می‌باشد. منظور از Body Of Knowledge  مجموعه‌ای کامل و جامع از اطلاعات و مهارت‌ها می‌باشد که یک حرفه را تشکیل می‌دهند. PMBOK  معروف‌ترین استاندارد جهانی در مدیریت پروژه است و رایج‌ترین معیار برای ارزیابی سیستم‌های مدیریت پروژه می‌باشد.

نظرات